Aktualności

PROSARMACJA W KOŚCIELNIKACH

„ProSarmacja” 19-20 czerwca 2010

Będzie to 2-dniowe, barwne widowisko plenerowe z udziałem rekonstruktorów historycznych specjalizujących się w tradycji XVII wieku, którzy odtworzą: biwak wojsk polskich i obcego autoramentu z XVII w. Wszystko...

2010-06-17 więcej...
Partnerzy Mapa Dojazdu
Wyświetl większą mapę

Kraków - Kościelniki

2010-03-09

Szanowni Państwo,Założenie pałacowo – parkowe w Kościelnikach jest położone na wschodnich obrzeżach Krakowa (ul. Dybowskiego 2), 20 km od Rynku Głównego. Jest on ważną historycznie magnacką rezydencją, odwiedzaną przez królów, począwszy od Kazimierza Wielkiego po Stanisława Augusta Poniatowskiego.


W obrębie założenia znajdują się: położony centralnie pałac z XVIII wieku, dwie oficyny, wschodnia i zachodnia (pierwotnie średniowieczny zamek), zarys budynku bramnego i kaplicy, poważnie zrujnowane i poddawane stopniowej odbudowie. Całość znajduje się w malowniczym parku o powierzchni 10 ha, posiadającym tarasy widokowe, stawy, aleje wodne, piękne drzewa i rozległe trawniki.
Teren jest uzbrojony w prąd (15kW) i wodę. Ponadto w obrębie nieruchomości znajduje się duża liczba łatwo dostępnych miejsc parkingowych. Do miejsca tego można dogodnie dojechad z centrum Krakowa ulicą Igołomską. Przepełniony historią i ciszą podkrakowskiej rolniczej wsi, park pałacowy stanowi niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju miejsce we wschodniej części Krakowa. Obiekt ten do tej pory nie był udostępniany pod eventy i imprezy plenerowe, co zwiększa atrakcyjność naszej oferty. Proponujemy zatem ceny promocyjne, każdorazowo negocjowane, w zależności od ilości osób i czasu trwania imprezy.

Serdecznie zapraszamy do współpracy


Kontakt
office@wojciechweiss.pl
Odwiedź nas Główny sponsor Patronat