Aktualności

PROSARMACJA W KOŚCIELNIKACH

„ProSarmacja” 19-20 czerwca 2010

Będzie to 2-dniowe, barwne widowisko plenerowe z udziałem rekonstruktorów historycznych specjalizujących się w tradycji XVII wieku, którzy odtworzą: biwak wojsk polskich i obcego autoramentu z XVII w. Wszystko...

2010-06-17 więcej...
Partnerzy Mapa Dojazdu
Wyświetl większą mapę

Honorowy patronat Marszałka Województwa Małopolskiego

2010-04-23

Działania Fundacji Muzeum Wojciecha Weissa - plenerowe widowisko historyczne PROSARMACJA oraz happeningi artystyczne PAINT THE WEISS zostały objęte honorowym patronatem przez Marszałka Województwa Małopolskiego. Oto treść pisma do prezesa Fundacji Zofii Weiss.

Szanowna Pani Prezes!

W imieniu Pana Marszałka Marka Nawary bardzo serdecznie dziękuję za nadesłaną korespondencję zawierającą propozycję objęcia honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego przedsięwzięć ideę powstania Muzeum Wojciecha Weissa w zabytkowym pałacu w Krakowie Kościelnikach.

Mam przyjemność poinformować, że Pan Marszałek Marek Nawara z satysfakcją przyjmuje przedstawioną propozycję i deklaruje udzielenie honorowego patronatu przygotowanym przez Fundację Muzeum Wojciecha Weissa imprezom artystycznym.

Działania Samorządu Województwa Małopolskiego w coraz większym zakresie aktywizują i skutecznie wspierają właścicieli obiektów zabytkowych i wpływają na poprawę stanu zachowania wielu cennych dóbr naszego regionalnego dziedzictwa kulturowego.

Zdaniem Pana Marszałka rewaloryzacja pałacu w Kościelnikach i stworzenie tam Muzeum wybitnego malarza, jakim z pewnością był Wojciech Weiss, znajduje się w obszarze zainteresowań Województwa Małopolskiego.

***

Z poważaniem
p.o. Zastępca Dyrektora
Kancelarii Zarządu

Marta Zając

Kontakt
office@wojciechweiss.pl
Odwiedź nas Główny sponsor Patronat