Aktualności

PROSARMACJA W KOŚCIELNIKACH

„ProSarmacja” 19-20 czerwca 2010

Będzie to 2-dniowe, barwne widowisko plenerowe z udziałem rekonstruktorów historycznych specjalizujących się w tradycji XVII wieku, którzy odtworzą: biwak wojsk polskich i obcego autoramentu z XVII w. Wszystko...

2010-06-17 więcej...
Partnerzy Mapa Dojazdu
Wyświetl większą mapę

PAINT THE WEISS

2010-05-12

Wydarzenie THE WEISS to animacje artystyczne z udziałem przechodniów prowadzone przez artystów malarzy w przestrzeni Krakowa, rozgrywające się w 6 różnych częściach naszego miasta w dniach 22 i 29 maja oraz 5 czerwca br.

Podczas trwania eventu malarze – studenci ASP, naniosą na płótna o wymiarach ok. 2 x 3m fragmenty wybranych dzieł Wojciecha Weissa, korespondujących z otoczeniem. Pozostała przestrzeń malowidła zostanie wypełniona przez zaproszonych do udziału przechodniów. Obrazy są zaaranżowane w ten sposób, że wypełnienie odwzorowywać będzie rzeczywiste tło miejsca, w którym je umiejscowimy. To nietypowe przedsięwzięcie artystyczne ma wciągnąć przechodniów w grę pomiędzy płaszczyzną obrazu a otaczającą go przestrzenią. W ten sposób nastąpi wyjście ze sztuką o charakterze muzealnym do szerokiego odbiorcy. Całe wydarzenie zostanie udokumentowane w postaci filmu i zdjęć. Materiał dokumentujący happening PAINT THE WEISS zostanie opublikowany w postaci folderu oraz dołączonej doń płyty DVD.
Klamrą zamykającą przedsięwzięcie będzie wystawa prac stworzonych pod okiem artystów przez turystów i mieszkańców Krakowa. Inicjatorami i współorganizatorami wydarzenia są studenci animacji kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego

W kolejne trzy soboty animacje „THE WEISS” rozegrają się w następujących miejscach w Krakowie:

22.05.2010
Rynek Główny - obraz „Demon”
Plac przed Galerią Krakowską - „Portret rodziców przy mapie”
Park Jordania - „Maki”

29.05.2010:
Plac Matejki - „Ecce homo”
Bulwary Wiślane - „Muzykanci na moście”

5.06.2010:
Błonia - „Pocałunek na trawie”

Happeningi artystyczne pn. THE WEISS promują powstanie w pałacu w Krakowie Kościelnikach, przyszłego muzeum Wojciecha Weissa, jednego z najwybitniejszych polskich malarzy. Ogromny potencjał miejsca zachęca nas, by w przyszłości stworzyć tu nowoczesny ośrodek kulturalny, generujący potrzeby estetyczne, oraz popyt na nowe, bardziej wyrafinowane produkty i usługi w edukacji, kulturze i turystyce, także inspirujący otoczenie do przedsiębiorczości i współpracy. Chcemy czerpiąc z dziedzictwa przeszłości, podjąć szanse wykreowania nowoczesnego, atrakcyjnego turystycznie muzeum.

Nasze działania promujące przyszłe muzeum Wojciecha Weissa są objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego.

Kontakt
office@wojciechweiss.pl
Odwiedź nas Główny sponsor Patronat